Learn Dutch with DutchPod101.com

piątek, 29 marca 2013

Słowem wstępu


Informacje wstępne

Na tej stronie znajdziecie informacje jak, gdzie i w jaki sposób uczyć się języka holenderskiego(niderlandzkiego) w Holandii jak i w Polsce. Znajdziesz nas również na Facebook pod adresem: www.facebook.com/nauka.jezyka.holenderskiego
Opis
Na tej stronie znajdziecie informacje jak i gdzie uczyć się języka holenderskiego(niderlandzkiego). Będę przedstawiał wam różne metody nauki od tych tradycyjnych zaczynając: szkoły, kursy, książki ale również przedstawię tu bardziej alternatywne metody wykorzystywane do nauki języka takie jak: Youtube, Facebook itd. 

Po co uczyć się języka? W celu znalezienia lepszej pracy jak i integracji ze społeczeństwem Holandii.

Nauka języka nie musi być droga. Będę się starał przedstawić jak najwięcej bezpłatnych metod nauki języka holenderskiego.


Język niderlandzki, język holenderski (nid. Nederlandse taal, Nederlands) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. 

Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem.

Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. 

Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (język kreolski do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).

Więcej informacji o języku niderlandzkim znajdziesz tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz