Learn Dutch with DutchPod101.com

wtorek, 9 kwietnia 2013

NTI Nederlands als tweede taal (NT2)NTI oferuje nam kurs korespondencyjny dzięki któremu możemy uczyć się języka niderlandzkiego w zaciszu domowym pod nadzorem nauczyciela który będzie sprawdzał zadania jak również służył pomocą w wyjaśnieniu zagadnień dotyczących języka niderlandzkiego.

NTI w ramach Nederlands als tweede taal (NT2) oferuje nam dwa poziomy do których zmierzamy podczas nauki. Jest to NT2 Programma I (niveau B1) jak i NT2 Programma II (niveau B2).Niestety lub na szczęście cały kurs jest tylko i wyłącznie w języku holenderskim i jest przeznaczony dla osób które znają ten język przynajmniej na poziomie A1. Instrukcję do kursu są dostępne również w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, tureckim oraz arabskim.

Kurs jest dostępny w czterech wersjach:

dla tych którzy już mają poziom językowy A2

NT2 programma II (niveau A2-B2)
NT2 programma I (niveau A2-B1)

Wyżej wymienione kursy trwają od 7 do 16 miesięcy. Czas jaki chcemy poświęcić na kurs określamy sami według indywidualnych preferencji 6 do 10 godzin tygodniowo.oraz dla tych co mają poziom językowy A1

NT2 programma II (niveau A1-B2)
NT2 programma I (niveau A1-B1)

Wyżej wymienione kursy trwają od 16 do 24 miesięcy. Czas jaki musimy poświecić tygodniowo w zależności od tempa kursu wynosi od 6 do 10 godzin.

Ceny kursów są uzależnione od wersji którą wybierzemy oraz od tempa w jakim będziemy pracować. Ceny wahają się od 36 euro/miesięcznie do 136 euro na miesiąc. Dokładny cennik znajdziecie:


Kursy są tak skonstruowane żeby na końcu umożliwić zdanie egzaminów NT2 programma I lub II. Egzaminy te są organizowane przez instytucje zewnętrzne dzięki czemu są w 100% obiektywne. Egzaminy te są dodatkowo płatne.

Lekcję próbną znajdziemy tu:


Jeśli zamawiacie kurs przez chat, telefon, e-mail możecie zawsze poprosić o okres próbny jednego miesiąca po którym zdecydujecie w jakim tempie chcecie się uczyć i czy to jest w ogóle kurs dla was.

Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji możemy skorzystać z chatu na stronie NTI(www.nti.nl) i skontaktować się z pracownikiem. Możemy zadzwonić, wysłać wiadomość lub poprosić o kontakt zwrotny. (http://www.nti.nl/studieadviesgesprek-aanvragen/)

Zakładamy że wybraliśmy NT2 programma II (niveau A2-B2).

Co dostajemy i jak wygląda nauka?

Cały kurs jest podzielony na trzy części:

Najpierw dostajemy:

 • książkę CODE 2(http://urly.nl/code2 ) wraz z płytą CD na której jest program multimedialny do nauki niderlandzkiego
 • Słownik Van Dale Pocketwoordenboek / Nederlands als tweede taal (NT2)
  (http://urly.nl/vandalepocketwoordenboeknederlandsalstweedetaalnt2)
 • Studiehandleiding – czyli przewodnik jak się uczyć z NTI, jak wysyłać zadania domowe, jak korzystać z serwisu StudentenNet+
 • dostaniemy ponadto jeszcze: list jak zacząć, dokumenty do zapłaty(ewentualnego zwrotu), słuchawki, zeszyt do zadań domowych i książkę Schrijfkunst
 • ponadto po zalogowaniu do serwisu StudentenNet+(http://studenten.nti.nl/cnet/) na stronie NTI uzyskamy kontakt do nauczyciela oraz co najważniejsze będziemy mogli wydrukować sobie rozkład zajęć przewidziany do naszego tempa nauki, dowiemy się jaki zadania wykonywać samodzielnie a jakie wysłać do naszego nauczyciela który je skontroluje. Ponadto znajdziemy również tam materiały dodatkowe do nauki.
  Następnie dostajemy książkę CODE 3 (http://urly.nl/code3). W ostatnim etapie dostaniemy materiały bezpośrednio przygotowujące do egzaminów w naszym przypadku NT2 Programma 2.

Po ukończeniu kursu wystarczy tylko zdać zewnętrzny egzamin aby potwierdzić swoje umiejętności językowe.

Podsumowując:

 • dostajesz najlepsze materiały do nauki
 • opiekę nauczyciela
 • uczysz się we własnym tempie kiedy chcesz


Więcej informacji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz